Има ли лимит прошката? За неуредените сметки в живота ни

В предходния епизод извървяхме „пътя обратно“ през покаянието. Но какво се случва, когато се върнем у дома и се изправим лице в лице с последствията от грешките си и с хората, които сме наранили? Или още по-трудно – как да реагираме, когато ние сме наранените?

В Епизод 6 на „Писмо на надежда“ 2 преминаваме към следващата, най-важна стъпка за изцелението на едни взаимоотношения: прошката. Колко пъти сме длъжни да простим на някого, който отново и отново греши спрямо нас? Има ли граница, отвъд която имаме право да спрем?

Прошката не е оправдание за стореното зло, нито е признак на слабост. Тя е съзнателен избор да предадеш сметките в ръцете на Бога и да избереш бъдещето пред миналото.

Гледай епизода сега и открий силата да продължиш напред!

Как да спрем да съдим и да се научим да приемаме 

Още от тази поредица